קניית קישורים

זמן קריאה: 4 דק'

קידום אתרים מתבסס על מגוון טכניקות: כתיבת תוכן איכותי המכיל מילות מפתח פופולאריות, פרסום ממומן בגוגל, התאמת כותרות וכתובות URL ועוד. אחת הדרכים החשובות לקידום אתרים היא קניית קישורים. ישנן מגוון דרכים להשיג קישורים לאתר, חלקן דרכים חינמיות. עם זאת, הדרכים החינמיות להשגת קישורים ידרשו השקעת זמן, והאתגר עולה ככל שמדובר בקישור איכותי יותר.

קניית קישורים איכותיים

אם אתם מעדיפים לשלם על קניית קישורים ולהשקיע פחות זמן בהשגת קישורים, ניתן לקנות קישורים איכותיים אצל חברות המתמחות בכך כמו InterBuzz שבונות את הקישור ומפיצות אותו באתרים.

משקפיים מביטים על בריכה

Backlinks - קידום אורגני במחירים משתלמים:

מה זה קניית קישורים?

קניית קישורים היא תשלום לאתר אחר שיפרסם באתר שלו לינק לאתר שלכם. קניית קישורים יכולה להיות לתמיד, כלומר שהקישור יישאר באופן קבוע, או לזמן מוגבל ואז זה נקרא השכרת קישורים. הקישו יכול להיות לדף הבית של האתר שלכם או לכתבה ספציפית באתר

למה בכלל צריך לקנות קישורים לאתר?

קישורים חיצוניים משפיעים על דירוג האתר בגוגל. כשאתר אחד מקשר לאתר שני, זה נחשב בעצם כמו המלצה. האלגוריתם של גוגל מזהה את ההמלצות האלה, ומקפיץ את האתר שלכם בתוצאות החיפוש. חשוב לזכור כי ככל הקישור שקניתם איכותי יותר, כך הוא יתרום יותר לדירוג האתר שלכם בגוגל.

הגדלת טראפיק ע"י קישורים

סיבה נוספת לקנות קישורים הוא הגדלת הטראפיק באתר. אם קניתם קישור הממוקם באתר מרכזי שגולשים בו מספר רב של אנשים ובנוסף המיקום קרוב לנושא האתר שלכם, זה יגדיל את התנועה בו ויביא גולשים.

תנועה מהירה של מכוניות

מה כדאי לדעת כאשר קונים קישורים לאתר?

מיקום הקישור

אם אתם קונים קישורים כדי להגדיל טראפיק לאתר ולא רק כדי לשפר את נראות האתר במנועי חיפוש, המיקום בו הקישור נמצא חשוב מאוד. אתם רוצים לוודא שהקישור יופיע בעמוד בו יש הרבה צפיות, שכן מטבע הדברים ככל שיש יותר צפיות לעמוד כך יכנסו לקישור יותר אנשים. עניין חשוב בנושא מיקום הקישור הוא הרלוונטיות של המיקום: אם הקישור שלכם ימוקם בעמוד עם קשר אפסי לאתר שלכם, אין סיבה שמי שגולש בעמוד הזה יכנס לקישור שלכם. חשוב למקם את הקישור במקום שקשור לנישה שלכם.

משך הזמן שהקישור מופיע

חשוב לשים לב אם הקישור שאתם קונים נשאר באופן קבוע ומצריך תשלום אחד בלבד, או שתצטרכו לשלם כל חודש או כל שנה וכד'. בדרך כלל, אם הקישור תופס מקום משמעותי באתר שבא על חשבון דברים אחרים, כמו מיקום מרכזי בתפריט, תצטרכו לחדש תשלומים. כמובן שהשאיפה שלכם היא לשלם כמה שפחות ולקבל כמה שיותר – כלומר קישור שנשאר באופן קבוע בלי צורך לחדש תשלומים.

Follow / Nofollow

אם הקישור הוא לצרכי הגדלת טראפיק בלבד, לא מדובר בעניין קריטי. אך אם אתם מעוניינים להקפיץ את דירוג האתר שלכם במנועי חיפוש, אתם צריכים קישור מסוג .Follow שימו לב שאם הקישור מסוג Nofollow הדבר מצדיק מחיר נמוך יותר.

חבילת קישורים

עסקאות של חבילות קישורים מאתרים בעלי נושא משותף יכולות להיות משתלמות, אך כדאי לשים לב שאותם האתרים לא יושבים על IP או C-Class משותף, שכן זה מוריד את כדאיות הרכישה.

סוג הקישור

ישנם כל מיני סוגי קישורים: HTML, Javascript, קישורים מתוך תמונה ועוד. קישור מסוג HTML הוא הסוג המומלץ ביותר, שכן זה הקישור הסטנדרטי שמאפשר לגוגל לסרוק אותו בקלות

מחיר

פקטור שאי אפשר בלעדיו. חשוב לשים לב אם מדובר במחיר חד פעמי, או שיש לשלם כל חודש או כל שנה מחדש. 

קוביות שש בש משחק מחזיק מפתחות

איפה אפשר לקנות קישורים?

אתרים פרטיים

ישנם אתרים המציעים שירותי קניית קישורים, בישראל ובחו"ל.

רשתות חברתיות

בפייסבוק ישנן מגוון קבוצות העוסקות בקניית קישורים וכן בהחלפת קישורים. קבוצות פייסבוק הן פלטפורמה פופולאריות במיוחד לאנשי דיגיטל.

קהילות אינטרנטיות

ישנם באינטרנט פורומים שדרכם ניתן להגיע למעין דילרים שמוכרים קישורים איכותיים. שימו לב שלעיתים מיקום הקישורים הוא באתרים מחו"ל, ואם האתר שלכם בעברית זה קצת פחות רלוונטי.

חברות לקידום אתרים

חברות לקידום אתרים כמו InterBuzz מציעות בין השאר שירותי הפצת קישורים. קניית קישורים דרך חברות לקידום אתרים עשויה להיות עסקה משתלמת במיוחד, שכן חברות כאלה מספקות גם שירותים נוספים שיכולים לקדם את האתר שלכם. 

רכישת קישורים של אתרים עם Domain Rating 30 - 40: